Aranżacja pokoju dziennego w bloku.

Pokój dzienny najczęściej jest  dopełnieniem całego mieszkania a jednocześnie miejscem, gdzie można odpocząć w ciągu dnia, pooglądać telewizję lub przyjąć gości. Jak go urządzić, żeby był jednocześnie ładny i wygodny. Zabierając się  do urządzenia pokoju dziennego w bloku musimy pamiętać, że jest to miejsce, gdzie spotykają się wszyscy domownicy, ale również goście na spotkaniach rodzinnych, więc każdy ma do niego dostęp. Z jednej strony jest miejscem reprezentacyjnym, a z drugiej ma do spełnienia kilka funkcji, dlatego warto dobrze przemyśleć jego aranżację, żeby było ładnie, funkcjonalnie i komfortowo.

Wybór koloru ścian do pokoju dziennego w bloku.

Dobór kolorów do pokoju dziennego jest jedną z ważniejszych spraw, jakie trzeba ustalić przed przystąpieniem do pracy. Warto na początek obejrzeć kilka gotowych aranżacji i porównać z przestrzenią jaką mamy do dyspozycji i naszymi preferencjami. Jeżeli możemy pozwolić sobie na poradę eksperta skorzystanie z niej na pewno zaprocentuje w przyszłości. Należy pamiętać o tym, że pokój dzienny ma być miejscem, gdzie chętnie przebywamy, a wybrane kolory na pewno będą wpływały na nasz nastrój. Z tego powodu unikajmy kolorów, które w żadnym odcieniu nam się nie podobają, nawet jeśli w tym momencie są krzykiem mody i wszyscy je polecają. Poza tym nie można zapominać, że jest to miejsce, które przede wszystkim ma być wygodne w użytkowaniu.

Jakie meble do pokoju dziennego?

Umeblowany pokój dzienny nie powinien stwarzać wrażenia, że to miejsce zagracone, dlatego niepotrzebne meble należy stamtąd usunąć. Na pewno niezbędna jest tutaj sofa, najlepiej wielofunkcyjna z możliwością rozłożenia do spania. Taka opcja będzie bardzo pomocna, jeśli ktoś z rodziny lub nasz znajomy będzie chciał zostać na noc. Szafa i szafki są na pewno przydatne, ale dobrze, żeby znajdowały się na jednej ścianie. Zainstalowanie frontów bez uchwytów da nam optyczne zwiększenie przestrzeni, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. Jeżeli decydujemy się na opcję, gdzie pokój dzienny jest połączony z kuchnią możemy zadbać o stworzenie w nim części jadalnej ze stołem i krzesłami.

Nowoczesny salon, co to oznacza?

Nowoczesność wkracza w każdą strefę naszego życia. Nowoczesny, często znaczy ulepszony, bardziej komfortowy. Podobnie jest kiedy mówimy o nowoczesnym urządzaniu salonu zależy nam na najbardziej komfortowym jego urządzeniu. Im mniejsza przestrzeń, a w bloku niestety często się tak zdarza, że nie mamy do dyspozycji zbyt wielkich przestrzeni, tym bardziej warto zadbać o to, żeby kolory były jasne, dzięki czemu osiągniemy efekt powiększenia pokoju. Żeby salon był rozjaśniony warto ograniczyć ciężkie zasłony i falbaniaste firany do minimum, a raczej postawić na jasne rolety i delikatne firany w kolorze zbliżonym do ścian. Dobrze jest tak rozplanować rozmieszczenie mebli, żeby łatwo można było się do każdego dostać, dlatego nie jest potrzebna duża liczba mebli i należy zrezygnować z ciężkiego, starego stylu. Dobrym rozwiązaniem są meble modułowe, które w razie potrzeby można uzupełniać, albo z części zrezygnować. Zaleca się, żeby stoliki kawowe wybrać ze szkła, wtedy wizualnie nie mamy zajętego miejsca. Te kilka trików w połączeniu z dopasowanym oświetleniem sprawią, że nasz mały salon będzie funkcjonalny, nowoczesny i elegancki.

Podsumowanie.

Urządzenie małego salonu w bloku nie jest wcale takie łatwe. Całe szczęście istnieje wiele poradników jak to zrobić, żeby nie tylko wyglądał pięknie, ale również spełniał dobrze swoje zadanie. W razie wątpliwości warto zwrócić się o poradę do specjalistów, którzy chętnie zajmą się aranżacją naszego pokoju dziennego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *