Aranżacja pokoju dziennego w bloku.

Pokój dzienny najczęściej jest  dopełnieniem całego mieszkania a jednocześnie miejscem, gdzie można odpocząć w ciągu dnia, pooglądać telewizję lub przyjąć gości. Jak go urządzić, żeby był jednocześnie ładny i wygodny. Zabierając się  do urządzenia pokoju dziennego w bloku musimy pamiętać, że jest to miejsce, gdzie spotykają się wszyscy domownicy, ale również goście na spotkaniach rodzinnych, więc każdy ma do niego dostęp. Z jednej strony jest miejscem reprezentacyjnym, a z drugiej ma do spełnienia kilka funkcji, dlatego warto dobrze przemyśleć jego aranżację, żeby było ładnie, funkcjonalnie i komfortowo.

Wybór koloru ścian do pokoju dziennego w bloku.

Dobór kolorów do pokoju dziennego jest jedną z ważniejszych spraw, jakie trzeba ustalić przed przystąpieniem do pracy. Warto na początek obejrzeć kilka gotowych aranżacji i porównać z przestrzenią jaką mamy do dyspozycji i naszymi preferencjami. Jeżeli możemy pozwolić sobie na poradę eksperta skorzystanie z niej na pewno zaprocentuje w przyszłości. Należy pamiętać o tym, że pokój dzienny ma być miejscem, gdzie chętnie przebywamy, a wybrane kolory na pewno będą wpływały na nasz nastrój. Z tego powodu unikajmy kolorów, które w żadnym odcieniu nam się nie podobają, nawet jeśli w tym momencie są krzykiem mody i wszyscy je polecają. Poza tym nie można zapominać, że jest to miejsce, które przede wszystkim ma być wygodne w użytkowaniu.

Jakie meble do pokoju dziennego?

Umeblowany pokój dzienny nie powinien stwarzać wrażenia, że to miejsce zagracone, dlatego niepotrzebne meble należy stamtąd usunąć. Na pewno niezbędna jest tutaj sofa, najlepiej wielofunkcyjna z możliwością rozłożenia do spania. Taka opcja będzie bardzo pomocna, jeśli ktoś z rodziny lub nasz znajomy będzie chciał zostać na noc. Szafa i szafki są na pewno przydatne, ale dobrze, żeby znajdowały się na jednej ścianie. Zainstalowanie frontów bez uchwytów da nam optyczne zwiększenie przestrzeni, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. Jeżeli decydujemy się na opcję, gdzie pokój dzienny jest połączony z kuchnią możemy zadbać o stworzenie w nim części jadalnej ze stołem i krzesłami.

Nowoczesny salon, co to oznacza?

Nowoczesność wkracza w każdą strefę naszego życia. Nowoczesny, często znaczy ulepszony, bardziej komfortowy. Podobnie jest kiedy mówimy o nowoczesnym urządzaniu salonu zależy nam na najbardziej komfortowym jego urządzeniu. Im mniejsza przestrzeń, a w bloku niestety często się tak zdarza, że nie mamy do dyspozycji zbyt wielkich przestrzeni, tym bardziej warto zadbać o to, żeby kolory były jasne, dzięki czemu osiągniemy efekt powiększenia pokoju. Żeby salon był rozjaśniony warto ograniczyć ciężkie zasłony i falbaniaste firany do minimum, a raczej postawić na jasne rolety i delikatne firany w kolorze zbliżonym do ścian. Dobrze jest tak rozplanować rozmieszczenie mebli, żeby łatwo można było się do każdego dostać, dlatego nie jest potrzebna duża liczba mebli i należy zrezygnować z ciężkiego, starego stylu. Dobrym rozwiązaniem są meble modułowe, które w razie potrzeby można uzupełniać, albo z części zrezygnować. Zaleca się, żeby stoliki kawowe wybrać ze szkła, wtedy wizualnie nie mamy zajętego miejsca. Te kilka trików w połączeniu z dopasowanym oświetleniem sprawią, że nasz mały salon będzie funkcjonalny, nowoczesny i elegancki.

Podsumowanie.

Urządzenie małego salonu w bloku nie jest wcale takie łatwe. Całe szczęście istnieje wiele poradników jak to zrobić, żeby nie tylko wyglądał pięknie, ale również spełniał dobrze swoje zadanie. W razie wątpliwości warto zwrócić się o poradę do specjalistów, którzy chętnie zajmą się aranżacją naszego pokoju dziennego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *